Menu

Relacje z wydarzeń

20.09.2018

 

Szanowni Państwo!

 

„Mikro innowacje – makro korzyści” – partnerski projekt Lubelskiej Fundacji Rozwoju i Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie projekt w ramach którego rozwijamy i testujemy nowatorskie pomysły z pogranicza obszaru edukacji i zatrudnienia.

Garść aktualności po dłuższej przerwie związanej z zakończeniem naboru do projektu i okresem wakacyjnym:

                          

 

1.   ZAPROSZENIE NA SEMINARIA!

Wszystkich zainteresowanych naszym projektem zapraszamy do uczestnictwa w seminariach, z których pierwsze odbędzie się już 27 września o godz. 16:00). Cały cykl seminariów przygotowany został wspólnie z Fundacją Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży TEATRIKON - organizacją, której działania adresowane są przede wszystkim do młodzieży oraz studentów, posiadającą bogate doświadczenie w realizacji projektów w tym projektów z zakresu innowacji społecznych. W zamyśle seminaria to:

-          okazja do poznania 30 pomysłów na nowatorskie narzędzia, metody, które rozwijamy w ramach naszego projektu

-          możliwość wpływu na ostateczny kształt metod, narzędzi, rozwiązań nad jakimi pracują nasi Innowatorzy,

-          praktyczna wiedza – każde spotkanie koncentruje się na innych zagadnieniach  (metody monitoringu i ewaluacji, zagadnienia zw. z budowaniem grupy, promocją). Szczegółowe informacje i zapisy na pierwsze dwa seminaria: y w załączonej ulotce).

27 wrzesień – https://pomyslnamlodych1.evenea.pl/

4 październik - https://pomyslnamlodych2.evenea.pl/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

2.   PREZENTUJEMY INNOWACJE!

www.lernante.pl to gotowa już strona internetowa opracowana przez panie: Magdalenę Jasińską i Małgorzatę Grad-Grudzińską. Strona to   Wirtualny Przewodnik - narzędzie do wykształcenia warsztatu uczenia się zarówno w trakcie edukacji jak i w pracy zawodowej. Zawartość strony www stanowi praktyczną instrukcję co do tego jak  planować swój własny rozwój i doskonalić się w 10 tematach (takich m.in. jak motywacja, praca w grupie, organizacja) z wykorzystaniem dostępnych  nowoczesnych technologii i narzędzi. Zachęcamy do zapoznania się i przekazania informacji o tym nowatorskim narzędziu wszystkim zainteresowanym rozwijaniem własnych kompetycji!

 

3.   NASI INNOWATORZY

Michał Klepka to jeden z naszych Innowatorów. Pracuje nad powstaniem  gry edukacyjnej MARKETVIEW. Celem gry jest poznawanie trendów gospodarczych i rynku pracy poprzez formę grywalizacji a tym samym przygotowanie młodzieży do rynku pracy i do samodzielnego budowania ścieżki kariery. Gotową grę na pewno Państwu zaprezentujemy…

Pan Michał Klepka realizuje się jednocześnie na wielu polach. Poinformował nas właśnie o wprowadzeniu na rynek swojego autorskiego produktu – marki „Polska w Pudełku”. Szczegóły na stronie https://polandinbox.pl/

 

Z poważaniem

 

Jacek Paprota

Dyrektor Generalny Lubelskiej Fundacji Rozwoju

Koordynator Projektu

21.03.2018

 

Biuro Karier Studenckich i Więzi z Absolwentami wzięło udział w dorocznych Targach Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wśród wystawców znalazło się również stoisko dla biur karier czterech lubelskich uczelni: Uniwersytety Przyrodniczego, KUL, Politechniki i Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

 

 

23.01.2018

 

 

 

 

19.01.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

19.01.2018

 

 

 

 

 

 

12.12.2017

 

Program przygotowujący do pierwszej pracy realizowany przez Bank Credit Agricoile. W naszej Uczelni spotkanie ze specjalistami doradccami odbyło się 21 listopada.

 

 

 

 

 

 

 

12.12.2017

 

„Biznes inspiruje młodych” to absolutnie wyjątkowy cykl spotkań z ekspertami i praktykami biznesu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci dzięki udziałowi w warsztatach i wykładach poznali tajniki praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy spotkań zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do założenia oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warsztaty prowadzone były przez wysokiej klasy specjalistów i odbywały się zarówno na uczelniach jak również w szkołach ponadgimnazjalnych.

 

Eksperci, praktycy biznesu i naukowcy starali się zainspirować uczniów szkół ponadgimnazjalnych do pogłębiania wiedzy ekonomicznej. Doświadczenie prelegentów i ich historie pozwoliły odbiorcom na poznanie praktycznych aspektów zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas spotkań zostały zaprezentowane sylwetki absolwentów lubelskich szkół i uczelni, którzy są spełnieni zawodowo, a ich historie stanowią doskonały dowód na to że Lublin to miasto sprzyjające rozwojowi.

 

Założyciele startupów, przedsiębiorcy, pracownicy naukowi do końca listopada 2017 r. odwiedzili kilkanaście szkół oraz uczelni dzieląc się swoją historią i doświadczeniem. Siedem spotkań odbyło się na terenie naszej Uczelni.

 

 

 

 

 

  

  

12.12.2017

 

 

 
Mikro Innowacje – Makro Korzyści
 
22 listopada 2017
 
Biblioteka Główna UP w Lublinie Sala Seminaryjna Nr 418 (IV p.)  ul. Akademicka 15,  godz. 9.30  
„Mikro innowacje – makro korzyści” –  granty w wysokości do 100 tys. zł 
na innowacyjne pomysły z pogranicza edukacji i zatrudnienia!
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat przedsięwzięcia realizowanego przez Lubelską Fundację Rozwoju. Projekt jest ofertą dla tych, którzy mają pomysł na wykreowanie nowatorskiej inicjatywy. Głównym jego celem jest poprawa sytuacji osób młodych wchodzących na rynek pracy. Z grantów mogą skorzystać zarówno instytucje publiczne, organizacje pozarządowe pracujące z młodzieżą, ale również osoby fizyczne i  nieformalne grupy osób fizycznych. W programie spotkania jest prezentacja założeń projektu oraz konsultacje indywidualne dla zainteresowanych uczestnictwem w projekcie. W ramach projektu istnieje możliwość otrzymania grantu w wysokości do 100 tys. zł! 
 
UWAGA!
ZGŁOSZENIA POMYSŁÓW INOWACYJNYCH TYLKO DO KOŃCA GRUDNIA 2017!
ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

07.12.2017

 

W auli budynku ul. Skromna 8 odbyło się spotkanie studentów z zespołem realizującym projekt "Ekonomia społeczna - drogowskaz rozwoju społecznego" koordynowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Studenci kierunku Gastronomia i sztuki kulinarne i kierunku Technologia żywności mogli zapoznać się z inicjatywami z zakresu ekonomii społecznej na przykładzie działalności Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej prowadzącego obsługę gastronomiczną szpitala i szkół. Jeden z filmów przedstawiał również powstanie i działalność ośrodka turystycznego w Bałtowie.

 

ekonomia_spoleczna_(4).pdf

 

 

10.11.2017

 

W sali seminaryjnej czytelni Biblioteki Głównej odbyły się warsztaty prowadzone przez Panią mgr Agnieszkę Wasilak. Dziękujemy jej za poświęcony czas i profesjonalalizm. Uczestnicy dowiedzieli się i przetestowali swoją wiedzę, jak przygotować się do wystąpień publicznych, aby odbiorcy uzyskali właściwy wizerunek osoby występującej i przekazywany komunikat. Warsztaty trwały blisko 3 godziny, a materiały uzupełniające zostały im przekazane drogą elektroniczną

[ PDF PLAKAT DO POBRANIA ]